Haber

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Bergama’da başladı

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Bergama Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve iki gün boyunca sporcuların kıyasıya mücadele edeceği şampiyonanın dergi açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hakan Koştu ve protokol üyelerinin verdiği startın ardından Türkiye’nin dört bir yanından yarışçılar Kozak Enduro Pisti’ne çıktı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 1. ayak yarışlarına ev sahipliği yapan Bergama’da Türkiye’nin en uygun ATV ve endurocuları en iyi puanı almak için tüm hünerlerini gösterecek.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu yaptığı konuşmada Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları 1. ayak yarışlarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Bergama antik kentimiz özellikle vizyon projelerimizle her geçen gün bir mücevher gibi parlamaya devam ediyor. Tarihte, kültürde ve turizmde. Ev sahipliği yaptığımız her etkinlik ve yarışmanın Bergama’mızın tanıtımına büyük katkısı var. Yarışların kazasız ve belasız bir şekilde tamamlanması temennisiyle tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

“İZMİR, İL VE İLÇELER VE TÜM ÜLKELERİMDEKİ VATANDAŞLARIMIZI KOZAK YAYLA ZİRVESİ KAFE KARŞISINDAKİ PİSTE BEKLİYORUM”

İlk ayak yarışlarının başlamasının ardından Kozak’ta Extreme Test Pisti’ni deneyimleyecek sporcuların yarın (07 Mayıs 2023 Pazar) Kozak Zirve Cafe karşısındaki parkurda adrenalin seviyesi yüksek en iyi yarışları yapacaklarını belirten Başkan Hakan Koştu “Saat 10.00’da başlayacak seyir keyfi üst düzeyde. Saat 16.30’da yapılacak yarışları ve kupa törenimizi İzmir, çevre il ve ilçelerdeki hemşerilerimizi ve hemşehrilerimizi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Yarışların yarın Kozak Yaylası Summit Cafe’ye karşı Cumhuriyet Meydanı’ndan kalkacağını belirten Lider koşarak, “Servislerimiz saat 11:00 ve 13:00’de Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek.”

habernarlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu